Reklama

POSiR będzie zarządzał parkiem Kasprowicza?

Nowym zarządcą Parku Kasprowicza ma zostać POSiR. Pomysł nie budzi entuzjazmu miejskich i osiedlowych radnych.

Mieszkańcy Łazarza są mocno przywiązani do parku Kasprowicza i mają wiele pomysłów, co jeszcze można w nim wybudować lub poprawić - Brakuje wody. Nie wiem, jakiekolwiek oczko wodne. Ja tu nie widzę wody - mówi jeden z mieszkańców, a kolejny dodaje - Asfalt jest spękany w wielu miejscach.

Obecnie nie wiadomo, kto miałby się zająć spełnianiem tych marzeń. Na razie parkiem administruje Zarząd Zieleni Miejskiej, ale to ma się zmienić - Pojawiła się niepotwierdzona informacja, że POSiR ma przejąć zarządzanie parkiem Kasprowicza. To wywołało u nas duże zdziwienia i zaskoczenie, a w związku z tym wystąpimy do prezydenta z prośbą o uzasadnienie tego pomysłu - mówi Mariusz Wiśniewski, radny PO.

Według rzeczniczki POSIRu decyzji jeszcze nie ma, ale potwierdza ona, że POSiR występował o przejęcie parku - Wydział Gospodarki Nieruchomościami wyznaczył rzeczoznawcę, który wycenia nieruchomość i po tej wycenie może zapaść decyzja o przekazaniu parku Kasprowicza. Kiedy to nastąpi? Nie wiemy - mówi Agnieszka Patelka, rzeczniczka POSiR.

Mariusz Wiśniewski twierdzi, że POSiR nie powinien przejmować parku, bo ma obecnie problemy finansowe. Prezydent zgodził się bowiem, by Lech płacił mniej za dzierżawę stadionu, niż to zakładano w budżecie. Radny widzi też problemy formalne - Jak to zarządzanie ma przebiegać? Czy Zarząd Zieleni przekaże swoich pracowników? Czy też POSiR zatrudni kogoś innego? Czy prace będzie zlecał Zarządowi Zieleni Miejskiej - pyta radny.

Przewodnicząc Rady Osiedla Św. Łazarz chwili współpracę z Zarządem Zieleni Miejskiej i wymienia jej konkretne efekty - wybudowaną w parku Kasprowicza siłownię i wciąż rozbudowywany plac zabaw. - Przy każdym projekcie Zarząd Zieleni Miejskiej stara się z nami konsultować szczegóły - mówi Wojciech Wośkowiak.

Kontrowersje budzi jeszcze działanie zespołu, który ma stworzyć koncepcje zagospodarowania parku Kasprowicza. Składa się z samych urzędników, a zabrakło w nim miejsca dla przedstawicieli Rady Osiedla, planistów. Urząd Miasta zapewnia, że mieszkańcy będą mogli zabrać głos w trakcie konsultacji społecznych - W najbliższy poniedziałek odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami, na które zaproszeni są również członkowie Rady Osiedla - mówi Rafał Łopka, rzecznik UM. Konsultacje odbędą się w poniedziałek o godzinie 17 w Hotelu Sport przy ulicy Chwiałkowskiego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro