Reklama

23-letni producent narkotyków zatrzymany

fot. policja
fot. policja

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową zatrzymali 23-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze przejęli 4,5 kilograma marihuany.

Śledztwo w tej sprawie od dłuższego czasu prowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowali posesję na terenie gminy Zbąszyń, na której miała być prowadzona plantacja konopi indyjskich.

Na początku tygodnia policjanci weszli na teren posesji - Na piętrze budynku gospodarczego policjanci odkryli pozostałości po profesjonalnej plantacji oraz suszarnię wraz z roślinami konopi poddanymi obróbce suszenia. Były tam worki foliowe, słoiki i skrzynki z marihuaną oraz elementy wyposażenia byłej plantacji: doniczki, systemy korzeniowe oraz namiot typu growbox - relacjonuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Według policjantów mężczyzna prowadził nielegalną działalność od początku roku - Zatrzymany organizator przestępczego procederu to 23-letni mieszkaniec gminy Zbąszyń. Mężczyzna w przeszłości był podejrzany o posiadanie i udzielenie środków odurzających - dodaje Liszczyńska. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że zamierzał zlikwidować plantację i zająć się legalną działalnością. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro