Reklama
Reklama

Na Orła Białego nie chcą nowych bloków. Będą konsultacje

fot. Rada Osiedla
fot. Rada Osiedla

O planach budowy bloków komunalnych na osiedlu Orła Białego pisaliśmy na początku września. Planom ZKZL sprzeciwiają się mieszkańcy, a rada osiedla organizuje konsultacje w tej sprawie.

Informacje o planach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych pojawiły się na początku września. Mieszkańcy rozpoczęli wówczas zbieranie podpisów pod petycją o zablokowanie projektu, a przewodniczący rady osiedla zapowiadał konsultacje - Chcemy w październiku zaprosić przedstawicieli ZKZL-u oraz mieszkańców na spotkanie, na którym zostanie zaprezentowany cały ten pomysł, wizualizacje - mówił we wrześniu Szymon Ossowski, przewodniczący rady osiedla.

Dziś Rada Osiedla poinformowała, że spotkanie odbędzie się 16 X - Konsultacje odbędą się o godzinie osiemnastej w Auli Szkoły Podstawowej numer 64 na osiedlu Orła Białego 120 - informuje Łukasz Kapustka z rady osiedla. Przedstawiciele rady osiedla zapewniają, że od wyników konsultacji uzależniona będzie opinia Rady Osiedla, a ta będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości projektu. Jarosław Pucek zapewniał we wrześniu, że projekt nie będzie realizowany bez zgody mieszkańców - Nic na siłę. Nie po to robimy konsultacje na tak wczesnym etapie, żeby je lekceważyć - mówił prezes ZKZL.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro