Reklama
Reklama

Punkt sprzedaży nielegalnych używek zlikwidowany

fot. policja
fot. policja

Kaliscy funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą, zlikwidowali punkt sprzedaży alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 29-latka, który za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Zatrzymanie było możliwe dzięki długotrwałej pracy operacyjnej kaliskich policjantów - Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z prywatnych mieszkań na terenie miasta, prowadzona jest sprzedaż alkoholu i papierosów. Po sprawdzeniu okazało się, że pod tym adresem nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, a sprzedawany alkohol i papierosy nie posiadają polskich znaków akcyzowych - mówi Anna Jaworska - Wojnicz z kaliskiej policji.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli 12 litrów spirytusu, 57 litrów wyrobów spirytusowych, ponad 28 kg tytoniu oraz 780 sztuk gotowych do sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu zatrzymano 29-latka, który zajmował się nielegalnym procederem. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro