Akademiczki rozbiły Zagłębie Lubin

Zespół AZS AWF Volkswagen Poznań

Drugoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań w pierwszym spotkaniu nowego sezonu pewnie pokonały na własnym terenie rezerwy Zagłębia Lubin 31:19.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek z Zagłębiem i już po dziesięciu minutach prowadziły 6:0. Ambitna gra w obronie sprawiła, że akademiczki wyprowadzały skuteczne kontrataki, które pewnie zamieniały na bramki. Pierwszą połowię wygrały aż 20:8, a całe spotkanie 31:19.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, co w sobotę pokazał mój zespół. Dziewczyny walczyły od początku meczu, dlatego bardzo szybko wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę. Inauguracja sezonu była wymarzona, a okazałe zwycięstwo pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość - powiedział trener AZS AWF Volkswagen Poznań, Stanisław Igel.

W kolejnym meczu poznanianki czeka jednak trudniejsze zadanie. W weekend pojadą do Gniezna, aby w derbach Wielkopolski zmierzyć się z silną drużyną MKS MOS. Natomiast w sobotę, 19 października o godz. 18.00 zmierzą się we własnej hali z zespołem KPR II Jelenia Góra. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

AZS AWF Volkswagen Poznań - MKS Zagłębie II Lubin 31:19 (20:8)