Pierwsze zwycięstwo SKF KS Poznań

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań pokonały na wyjeździe UKS Pudliszki 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo poznanianek w nowym sezonie, a w sobotę zmierzą się we własnej hali z Orkanem Września.

Podopieczne Zbigniewa Woźniaka, choć od początku spotkania miały duże problemy w odbiorze zagrywki potrafiły zdecydowanie wygrać dwa pierwsze sety. Jednak zespół UKS Pudliszki wrócił do gry w trzecim secie i wyszedł na prowadzenie 17:10. W kolejnej akcji poznanianki zdobyły punkt i na zagrywce pojawiła się Julia Arendz, która uniemożliwiła miejscowym wyprowadzenie skutecznego ataku i na tablicy szybko pojawił się remis 19:19. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem SKF KS 27:25 i trzy punkty trafiły na konto zespołu z Poznania.

W sobotę trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań zmierzą się w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II z zespołem Orkan Września. Początek meczu o godz. 18.00, a wstęp jest bezpłatny.

UKS Pudliszki - SKF KS Poznań 0:3 (17:25, 15:25, 25:27)

SKF KS Poznań: Pierzchała (kapitan), Arendz, Barwicka, Tujek, Halczak, Ankudowicz, Kwiatek (libero) - Przybylska (libero), Głąbicka, Gębalska, Kohut.