Reklama
Reklama

Elewacja ZCK brudna. Będzie błyszczeć!

fot. Maciej

Jeśli pozwoli na to pogoda w przyszłym tygodniu odbędzie się wielkie mycie szklanej elewacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Szyby są brudne przez prowadzoną w pobliżu budowę nowej części ZCK oraz przebudowę układu komunikacyjnego.

W maju ubiegłego roku otwarto nowy dworzec PKP Poznań Główny. Jednym obiekt się podoba, inni uważają, że konstrukcja mogłaby wyglądać lepiej. Wszyscy mają jednak wspólne zdanie na temat czystości elewacji dworca - ta pozostawia wiele do życzenia.

Już w marcu pisaliśmy o tym, że szklana elewacja nowego budynku dworca PKP z utęsknieniem czeka na mycie. TriGranit i PKP zgodnie podkreślali, że ze względu na toczącą się budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego oraz powstającego nowego układu komunikacyjnego z myciem trzeba poczekać.

- Mamy świadomość tego, że elewacja jest zakurzona, ale tuż obok toczy się budowa kolejnego etapu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, a także przebudowa Kaponiery i ulicy Matyi. Gdybyśmy zdecydowali się teraz na mycie szyb, za dwa - trzy tygodnie elewacja wyglądałaby tak samo jak obecnie - mówił nam w marcu Piotr Kryszak, ówczesny rzecznik PKP w Poznaniu.

Minęło kilka miesięcy, a szyby umieszczone na elewacji są jeszcze brudniejsze. - Jeśli pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu odbędzie się wielkie mycie całej szklanej elewacji - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Podjęto taką decyzję, gdyż na budowie nie odbywają się już prace, które wpływałyby na zabrudzenie szyb - dodaje.

Blask odzyska więc elewacja dworca PKP, a także galerii Poznań City Center i dworca autobusowego PKS. W przyszłości władze PKP będą musiały przeprowadzać mycie szklanej elewacji (nad dworcem kolejowym) na własną rękę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro