Reklama
Reklama

Jak oceniasz bezpieczeństwo w mieście? Możesz się wypowiedzieć!

fot. Mateusz Gawarecki

We wtorek w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych odbędzie się debata społeczna organizowana przez policję. Może wziąć w niej udział każdy chętny. - Chcemy by z jednej strony mieszkańcy ocenili pracę policji, a z drugiej strony wskazali jakimi problemami powinniśmy się zająć - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Hasło akcji to Decydujmy razem.

Debata społeczna organizowana przez policjantów to pierwsze takie spotkanie w naszym mieście. - W debacie może wziąć udział każdy chętny i bardzo zależy nam na tym, by było to jak najwięcej osób - mówi podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policja chce, by poznaniacy wypowiedzieli się w dwóch tematach. - Z jednej strony chcemy, by ocenili pracę policji. To dla nas bardzo ważne, chcemy się doskonalić. Z drugiej strony liczymy na to, że poznaniacy powiedzą nam o problemach, jakimi z ich punktu widzenia powinniśmy się zająć - dodaje Borowiak.

Według Borowiaka mieszkańcy podczas debat w innych miastach i powiatach zwracali uwagę przede wszystkim na ruch drogowy. - Wskazywano na problem z kierowcami, którzy łamią przepisy. Podkreślano też, że dużym kłopotem jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - wymienia.

Nie będzie to jedyna debata na terenie Poznania. - W najbliższym czasie planujemy jeszcze jedną. Następna odbędzie się jesienią przyszłego roku. Wówczas będziemy mogli przekazać mieszkańcom co udało się zrobić przez rok, a także wysłuchać kolejnych uwag poznaniaków - kończy.

Debata odbędzie się we wtorek, 8 października, w godzinach 16.00 - 18.00 na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 27. Wezmą w niej udział m.in. Wojewoda Wielkopolski, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro