Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Co chcą zrobić poznaniacy zanim umrą? Nietypowa tablica w centrum

KaT
wtorek, 8.10.2013 r.
godz. 08.35
KaT | wtorek, 8.10.2013 r., godz. 08.35
Co chcą zrobić poznaniacy zanim umrą? Nietypowa tablica w centrum
fot. Ulepsz Poznań

W centrum miasta, na ścianie skłotu Od:zysk przy Starym Rynku, pojawiła się nietypowa tablica, po której pisać mogą wszyscy chętni. Każdy może tu napisać co chciałby zrobić przed śmiercią.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tablica pojawiła się na ścianie budynku przy ulicy Paderewskiego (skłot Od:zysk) dzięki współpracy twórców bloga Ulepsz Poznań oraz członków kolektywu Od:zysk. Każdy chętny może tu dokończyć zdanie „Zanim umrę chciał(a)bym...


Odpowiedzi są różne - od „Piwo (z Jackiem)” przez „Pocałować Łukiego” i „Żeby Zaleś zjadł krewetkę” do „Zobaczyć mózg Einsteina” i „Zrozumieć teorię względności”. - Pomysł tablicy zrodził się w głowie amerykańskiej artystki Candy Chang, która zachęciła mieszkańców Nowego Orleanu do dzielenia się marzeniami na jednym z opuszczonych budynków. Dziś na całym świecie tworzone są podobne tablice, a Candy wydaje właśnie album, który je kataloguje i opisuje całą ideę - wyjaśniają twórcy Ulepsz Poznań.

Choć przechodnie skarżą się, że wszystkie miejsca na tablicy są już zajęte, każdy może zmazać jeden z wpisów i nanieść swoją końcówkę zdania. Po tablicy pisze się kredą - ta ma być tutaj wykładana, ale najbezpieczniej przyjść z własną. Wtedy mamy pewność, że będziemy mogli dopisać swoje marzenie na tablicy.

Tablica ma tu zostać na stałe. Być może w mieście pojawią się kolejne.

Reklama