Reklama
Reklama

Rekordowy sezon turystyczny w Poznaniu

fot. PLOT
fot. PLOT

Poznański Barometr Turystyczny to narzędzie zaprojektowanie przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, które pozwala monitorować ruch turystyczny w Poznaniu. W poniedziałek PLOT ogłosił, że w tegoroczne wakacje Poznań odwiedziło ponad 20% turystów więcej niż w roku ubiegłym.

Poznański Barometr Turystyczny działa od ponad roku - Jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce, dzięki któremu uczestnicy systemu co miesiąc otrzymują dane dotyczące popytu na usługi turystyczne w aglomeracji poznańskiej takie jak hotele, lotnisko, muzea, punkty informacji turystycznej, inne atrakcje biletowane - opowiada Jan Mazurczak, prezes PLOT.

Z danych zebranych za pomocą barometru wynika, że punkty informacji turystycznej w wakacje odwiedziło o 26% więcej osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - Tak wielu turystów w punktach informacji turystycznej jeszcze nie mieliśmy. W szczycie sezonu obsługiwaliśmy ponad tysiąc osób dziennie w jednym tylko punkcie na poznańskim Stary Rynku - mówi Anna Smolarkiewicz, kierownik Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu.

Barometr dostarcza też informacji o pochodzeniu turystów. Najwięcej turystów odwiedzających Poznań pochodzi z Niemiec, Hiszpanii i Anglii, a coraz więcej pojawi się turystów z Rosji i Holandii - Cieszymy się z większej liczby turystów. Sama akcja "Poznań za pół ceny" przyciągnęła w tym roku prawie 100 000 osób! Mamy nadzieję, że będziemy mieli gości jeszcze więcej, szczególnie w czasie wakacji i weekendów, kiedy ceny w Poznaniu są przyjazne, a oferta kulturalna bogata - podsumowuje Mazurczak.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro