Reklama

Zmiana organizacji ruchu w trakcie maratonu

fot. ZDM

13 października odbędzie się kolejna edycja poznańskiego maratonu. W związku z organizacją imprezy zmieni się organizacja ruchu samochodowego w dużej części miasta.

W tym roku odbędzie się czternasta edycja poznańskiego maratonu, a biegacze pobiegną jedną pętlą wokół centrum miasta.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Trasa biegu:

Start - MTP (brama wyjazdowa z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich) ul. Grunwaldzka- Grunwaldzka/Szylinga (lewa jezdnia) - Taczanowskiego (lewa jezdnia)- Ściegiennego - Arciszewskiego - Hetmańska - Dolna Wilda - Piastowska - Droga Dębińska - Hetmańska - rondo Starołęka - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflancka- Kurlandzka - Piaśnicka - Chartowo - abp Baraniaka - abp Dymka - Browarna - węzeł Antoninek - Warszawska - rondo Śródka - Podwale - abpa Hlonda - Lechicka (most Lecha) - al. Solidarności - Mieszka I - Przepadek - Pułaskiego - Poznańska - Mickiewicza - Zeylanda - Grunwaldzka - brama wjazdowa na teren MTP - Meta

W związku z organizacją imprezy zmienią się trasy poznańskich autobusów i tramwajów. Szczegółowo o zmianach w komunikacji miejskiej pisaliśmy w piątek. W poniedziałek o zmianach w organizacji ruchu na poznańskich ulicach poinformował Zarząd Dróg Miejskich - Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8.00 do 15.00. Dodatkowo ulica Grunwaldzka zamknięta będzie już od godziny 6.00 - informuje ZDM. Na trasie umieszczone zostaną specjalne śluzy, przez które przepuszczane będą samochody. Szczegółowe informacje o trasie i utrudnieniach zamieszczone są na ikonografikach dołączonych do artykułu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro