Reklama

Most Dworcowy: kiedy skorzystamy z nowych przystanków przy ZCK?

fot. Piotr Knach - archiwum

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 25 października skorzystamy z nowych przystanków tramwajowych i autobusowych przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ostatnich pracach prowadzonych w związku z budową nowego układu komunikacyjnego w pobliżu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - W tej chwili trwają ostatnie prace w przejściu podziemnym. Przystanki zostały już wyposażone w windy. To, kiedy zatrzymywać się tutaj będą tramwaje zależy od Zarządu Transportu Miejskiego. My oddamy przystanki do użytku przed 25 października - mówił w piątek Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit.

Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego deklaruje, że jeśli TriGranit odda nowy układ komunikacyjny do dyspozycji kierowców na czas, tramwaje i autobusy będą się zatrzymywać na nowych przystankach właśnie 25 października. - Przystanki tramwajowe oraz autobusowe są przygotowane do eksploatacji i nazwane. Ich wykorzystanie rozpocznie się z dniem kiedy inwestor oficjalnie włączy nowy układ drogowy wraz z przejściami dla pieszych i całą infrastrukturą drogową przy ZCK do istniejącego układu drogowego. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu liczy, że inwestor - zgodnie z zapowiedzią odda do eksploatacji nowy układ drogowy 25 października 2013 roku - tłumaczy.

Na nowych przystankach tramwajowych znajdujących się w ciągu ulicy Matyi i mostu Dworcowego zatrzymywać się będą tramwaje kursujące właśnie tą trasą. - Obecnie to linie nr 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23. Natomiast autobusy linii numer 71 będą miały na swojej trasie nowe przystanki - "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" - kończy Trzebiatowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro