MKS Poznań wiceliderem I ligi

MKS Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 | fot. Jakub Marciniak

Beniaminek I ligi piłki ręcznej mężczyzn MKS Poznań pokonał we własnej hali Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 i jest wiceliderem rozgrywek. Bohaterem spotkania był rozgrywający gospodarzy Maciej Tokaj.

Spotkanie rozpoczęło się od wyjścia na prowadzenie gospodarzy po bramce Damiana Komisarka, ale zespół z Kościerzyny szybko wyrównał i w 10. minucie prowadził różnicą trzech bramek. Poznaniacy dzięki dobrej postawie Bartosza Przedpełskiego i Macieja Tokaja zdołali wyrównać, a wynik długo oscylował wokół remisu. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gości 15:12.

Po zmianie stron inicjatywę zdecydowanie przejęli goście i w 54. minucie prowadzili aż 27:21. Nadzieję na zwycięstwo przywrócili Komisarek i Przedpełski, którzy w minutę zdobyli dwie bramki. W kolejnej minucie poznaniacy zdobyli następne dwie bramki, a Sokół odpowiedział jedną bramką i prowadził tylko 25:28.

Ostatnie 180 sekund spotkania należało już do podopiecznych Domana Leitgebera, którzy zdołali wyrównać i w ostatniej minucie po bramce Daniela Bartłomiejczyka wyszli na prowadzenie 29:28. Sokół mógł jeszcze zremisować, ale tuż przed końcową syreną obrona gospodarzy skutecznie uniemożliwiła oddanie groźnego strzału.

MKS odniósł już trzecie zwycięstwo w sezonie i wraz z zespołami z Wągrowca oraz Leszna zajmuje pozycję wicelidera zaplecza SuperLigi. Już za tydzień poznaniaków czeka prawdziwy sprawdzian, gdyż na wyjeździe zagrają o fotel lidera z Wybrzeżem Gdańsk. Natomiast Grunwald Poznań przegrał kolejne spotkanie i zamyka tabelę.

MKS Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:28 (12:15)