Reklama
Reklama

Cytadela: usuną 300 drzew. Chorych lub niebezpiecznych

fot. Natalia Cofta
fot. Natalia Cofta

- Z Cytadeli usuniętych zostanie 300 drzew - zaalarmował nas czytelnik. Zarząd Zieleni Miejskiej rzeczywiście ogłosił przetarg na usunięcie 300 drzew i prześwietlanie 40 kolejnych. - Spacerowicze nawet tego nie zauważą - uspokajają urzędnicy.

- Chcą wyciąć 300 drzew na Cytadeli - zaalarmował nas czytelnik, Tadeusz. Zarząd Zieleni Miejskiej rzeczywiście ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych na terenie Cytadeli obejmujących wycinkę 301 oraz prześwietlanie 41 drzew.

- Zapewniam, że mamy wszystkie zgody niezbędne do tego, by drzewa wyciąć legalnie - mówi Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej. - Spacerowicze nie muszą się obawiać, braku tych 300 drzew nikt nie zauważy. To drzewa martwe, chore lub takie, które stanowią niebezpieczeństwo dla osób odwiedzających park - zaznacza.

Według Sobieszczyk na Cytadeli potrzeby związane z wycinką drzew są znacznie większe. - To zabytkowy park. Wycinanie w nim drzew, które rosną tu bardzo gęsto i są chore jest rzeczą naturalną. Nie mamy jednak wystarczających środków finansowych, dlatego robimy to etapami - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro