Reklama

Anarchiści sprzedadzą "Tyranów miasta know-how"

fot. Maciej Burchardt - archiwum
fot. Maciej Burchardt - archiwum

W czwartek członkowie kolektywu Od:zysk oraz inni poznańscy anarchiści protestowali przeciwko wystawieniu na licytację budynku przy ulicy Paderewskiego 1, w którym urządzili skłot. Zapowiadają kolejne protesty i sprzedaż na aukcji plakatów wywieszonych na budynku. Przedstawiają "Tyranów miasta know-how".

W czwartek pisaliśmy o anarchistach, który protestują przeciwko wystawieniu na sprzedaż budynku przy ulicy Paderewskiego 1, w którym urządzili skłot (tutaj). Członkowie kolektywu Od:zysk działającego w budynku, a także inni anarchiści protestowali w czwartek przy poznańskim Okrąglaku.

- W przyszłym tygodniu też będzie akcja przy siedzibie jednej ze spółek, która jest wierzycielem i domaga się licytacji budynku - mówi Emma, anarchistka mieszkająca w skłocie. - Chcemy zasugerować, że Od:zysk nie jest na sprzedaż - dodaje.

Ale anarchiści nie będą się ograniczać tylko do takich akcji. Na internetowym portalu aukcyjnym na sprzedaż zostaną wystawione plakaty, które obecnie wiszą na obiekcie przy Paderewskiego. Pojawiły się tutaj twarze znanych w Poznaniu osób. Wszystkich nazwano "Tyranami miasta know-how". Plakaty pojawiły się na budynku w lipcu.

Na banerach przedstawiono wiceprezydenta Mirosława Kruszyńskiego (za zapaść infrastruktury komunikacyjnej), wojewodę Piotra Florka (za współpracę z mafią mieszkaniową), arcybiskupa Stanisława Gądeckiego (za wyłudzanie własności komunalnej), rzecznika wielkopolskiej policji Andrzeja Borowiaka (za tuszowanie policyjnych wpadek) oraz prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego (za sprzeniewierzanie publicznych pieniędzy).

- Zobaczymy jaka jest wartość tych ludzi - mówi Marek Piekarski, anarchista. - Zobaczymy czy to wszystko jest fasadowe czy może te głowy są rzeczywiście coś warte - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro