Reklama

Odbiory techniczne w ZCK. Otwarcie za 21 dni

fot. TriGranit
fot. TriGranit

W Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym trwają odbiory techniczne. Rozpoczęły się kilka dni temu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zakończą się w przyszłym tygodniu.

25 października otwarta zostanie nowa część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego przy ulicy Matyi. Do już działającego dworca PKP dołączy galeria handlowa Poznań City Center i być może również dworzec PKS. Być może, ponieważ nie wiadomo czy dworzec będzie dostępny dla pasażerów już 25 października.

- Dziś trwają odbiory nowego dworca - mówi Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań. - To, czy uda nam się otworzyć dworzec 25 października zależy od przebiegu dzisiejszych odbiorów. Jeśli będzie wiele usterek, TriGranit będzie musiał je usunąć, a to trwa - tłumaczy. - Jeśli natomiast prac poprawkowych będzie niewiele, będziemy się starali robić wszystko, by zdążyć z otwarciem na 25 października - zapewnia.

Odbiory techniczne trwają nie tylko w pomieszczeniach przyszłego dworca PKS, ale również w galerii handlowej. - Odbiory prowadzą strażacy oraz sanepid. Na końcu pojawi się u nas Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Do tej pory przebieg odbiorów jest dla nas bardzo pozytywny. Przy tak ogromnej inwestycji jest mnóstwo dokumentacji do sprawdzenia. Trochę musi to potrwać. Zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia większość odbiorów będziemy mieli już za sobą. Oczywiście nie zależy to jednak tylko od nas - zaznacza.

Na odbiór czeka również nowy układ drogowy w okolicy ZCK. - W tej chwili trwają ostatnie prace w przejściu podziemnym. Przystanki zostały już wyposażone w windy. To, kiedy zatrzymywać się tutaj będą tramwaje zależy od Zarządu Transportu Miejskiego. My oddamy przystanki do użytku przed 25 października.

W samym budynku ZCK prowadzone są ostatnie prace. - Trwa mycie posadzek, prowadzone są drobne prace wykończeniowe. Działają też firmy zatrudnione przez naszych najemców. Ci bowiem we własnym zakresie urządzają swoje lokale - tłumaczy Terlecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro