Reklama
Reklama

Poznaniak handlował podrobionymi kosmetykami. Straty na 1 mln złotych

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

W środę policjanci z Grunwaldu zatrzymali 30-letniego poznaniaka, który handlował podrobionymi kosmetykami. W jego aucie i mieszkaniu znaleziono ponad 6000 flakonów z podrobionymi perfumami.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu obserwowali działania 30-letniego poznaniaka z Grunwaldu, który oferował swoje produkty m.in. na portalach internetowych. Działając w sieci używał kilkunastu różnych kont. W ręce policji wpadł w środę. - Najpierw nieuczciwego handlowca zatrzymano na drodze. W samochodzie osobowym przewoził ponad dwadzieścia kartonów, w których znajdowało się około 2800 flakonów z perfumami - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

- Kolejne ponad 3500 flakonów policja zabezpieczyła w mieszkaniu mężczyzny. Przedstawiciel właścicieli marek produkujących perfumy stwierdził jednoznacznie, że zabezpieczone kosmetyki to podróbki, a straty jakie ponieśli producenci kosmetyków to ponad 1 milion złotych - dodaje.

Wraz z podrobionymi perfumami funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację potwierdzającą fakt, że mężczyzna prowadził nielegalny proceder. Dodatkowo zajęto jego luksusowy samochód i wystąpiono o zajęcie kont bankowych zatrzymanego. - Mężczyźnie przedstawiono zarzuty na podstawie Ustawy o prawie własności przemysłowej. Grozi mu kara do 2 lat więzienia - kończy Marciniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro