Reklama
Reklama

Akcja "Biegiem po paliwo" w sobotę

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Katarzyna Bujakiewicz, Rafał Wieruszewski, o. Leonard Bielecki oraz wielu miłośników biegania weźmie udział w sobotę w drugiej edycji akcji charytatywnej "Litr paliwa zamiast piwa". Początek wspólnego biegu o godz. 9.00 pod pomnikiem Bohaterów Cytadeli.

- Sobotnim "Biegiem po paliwo" przemierzymy wspólnie z osobami niepełnosprawnymi 5 km po ścieżkach Parku Cytadela. Za każdą osobę, która przebiegnie ten dystans, sponsorzy wpłacą 5,5 zł tj. równowartość 1 litra paliwa z przeznaczeniem na dowóz osób głęboko niepełnosprawnych do placówek Stowarzyszenia Na Tak. Do wybiegnięcia jest 300 litrów, dlatego liczymy na obecność przynajmniej 300 biegacz - mówi Krystian Włodarczak ze Środowiskowego Dom Samopomocy "Kamyk".

Bieg odbędzie się w ramach 63. Parkrun na 5 km w Parku Cytadela. Udział w biegu jest bezpłatny. Wystarczy przyjść i pobiec, a szczegółowe informacje o akcji na litrpaliwa.pl.

Program Akcja "Biegiem po paliwo":
(sobota, 5 października 2013 roku)
godz. 8:30 - Zbiórka pod pomnikiem Bohaterów Cytadeli, od strony parku, który umiejscowiony jest na szczycie schodów zaczynających się na przedłużeniu Al. Niepodległości oraz odbiór pamiątkowych plastronów
godz. 8:45 - Wręczenie okolicznościowego czeku od Mecenata Akcji, firmy Verbicom, która do każdego zatankowanego Litra Paliwa w trakcie trwania całej akcji dokłada od siebie złotówkę.
godz. 9:00 - Start biegu
ok. godz. 10 - Wspólne pamiątkowe zdjęcie

Przypomnijmy, że "Litr Paliwa Zamiast Piwa" to społecznościowy projekt charytatywny, którego celem jest zbieranie paliwa potrzebnego na dowóz osób ze sprzężoną niepełnosprawnością na rehabilitację. Pomagamy placówkom Stowarzyszenia Na Tak. Pierwsza edycja zakończyła się w czerwcu 2013 roku, a w trakcie jej trwania uzbieraliśmy 6000 litrów paliwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro