Reklama
Reklama

Budżet Obywatelski: znamy dokładną frekwencję

Kilka dni temu informowaliśmy o zakończeniu głosowania na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wówczas urzędnicy poinformowali, że w głosowaniu wzięło udział około 73000 osób. Po dokładnym policzeniu głosów okazało się, że oddano ponad 88000 głosów.

Przypominamy, że poznaniacy mogli wybierać spośród dwudziestu projektów, które wcześniej wyłoniono z kilkuset propozycji zgłoszonych przez mieszkańców i organizacje społeczne. Do rozdysponowania przez poznaniaków jest 10 milionów złotych. Rzecznik prezydenta miasta poinformował dziś, że zakończyło się liczenie głosów - Na drukowanych kartach oddano 40134 głosów, a przez Internet zagłosowało 48 463 osób. Łącznie daje nam 88 597 oddanych głosów - informuje Paweł Marciniak. W poznańskim głosowaniu wzięło udział ponad 20% uprawnionych do głosowania. Wyniki głosowania poznamy w połowie października.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro