Reklama
Reklama

Skatepark Wyspa się rozpada? Rowerzysta wpadł w dziurę

Skatepark Wyspa na osiedlu Piastowskim na Ratajach otwarto w wakacje 2009 roku. Cieszy się sporym zainteresowaniem, ale... jest drewniany i w figurach pojawiają się dziury. Przekonał się o tym jeden z "wyczynowców".

Skatepark Wyspa w Ośrodku Przywodnym Rataje powstał w 2009 roku. Figury wykonane są z drewna, przez co po kilku latach ich stan nie jest najlepszy. Przekonał się o tym jeden z poznaniaków:

Na krótkim nagraniu widać, jak noga "wyczynowca" wpada w drewnianą powierzchnię pochylni wyłamując fragment sklejki. Sam autor zapewnia, że z nogą nic poważnego się nie stało, ale nie jest to jedyna taka dziura na tej figurze.

- Skatepark ma już kilka lat i jest wykonany z drewna. Niektóre elementy znajdujące się pod powierzchnią mogą być przegniłe - mówi Andrzej Grudziński, kierownik Ośrodka Przywodnego Rataje POSiR. - Reagujemy na bieżąco i łatamy dziury specjalnymi płytami. Permanentne remonty są nie tylko kłopotliwe, ale też drogie - dodaje.

Równocześnie Grudziński podkreśla, że od 1 października skatepark jest czynny tylko w weekendy. - Jeśli więc filmik powstał w tygodniu, chłopcy byli tu nielegalnie, a na terenie nie znajdował się nasz pracownik - zaznacza. - Pracownik przebywający na miejscu widząc dziurę zabezpiecza daną figurę, by nikt z niej nie korzystał. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Betonowy skatepark byłby trwalszy. - Gdy powstawał nasz skatepark podjęto decyzję, by wykonano go z drewna. Obecnie w Poznaniu powstaje drugi skatepark, w parku Marcinkowskiego i tworzy go ta sama firma, która pracowała u nas. Z tą jednak różnicą, że nowy skatepark będzie betonowy, a przez to bardziej wytrzymały - kończy.

Obecnie ze skateparku można korzystać wyłącznie w soboty i niedziele od 11.00 do zmierzchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro