Reklama
Reklama

Na Teatralce rozbierają torowisko, na Kaponierze układają

Nowe torowisko - przebudowa Kaponiery | fot. Arkadiusz Michalak
Nowe torowisko - przebudowa Kaponiery | fot. Arkadiusz Michalak

Do końca tygodnia będzie trwać rozbiórka torowiska tramwajowego na Teatralce. Nowe torowisko pojawia się natomiast na ulicy Zwierzynieckiej w związku z przebudową Kaponiery. ZDM utrzymuje, że po pierwszym fragmencie Kaponiery tramwaje i samochody powinny pojechać jeszcze w tym roku.

Pracownicy remontujący Teatralkę jeszcze trochę pohałasują. Do końca tygodnia ma potrwać rozbiórka obecnego torowiska tramwajowego, co wiąże się z hałasem. - Następnie rozpocznie się montaż pierwszych elementów układu torowego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Wówczas hałas nie powinien być tak duży jak obecnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Intensywne prace prowadzone są także na Kaponierze. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o budowie garażu 2-poziomowego, na której skupiają się obecnie wykonawcy. - Na zachodniej jezdni ulicy Roosevelta ułożona została nowa nawierzchnia, kończą się prace brukarskie związane z budową chodnika, została przygotowana podbudowa pod ścieżkę rowerową. Na ulicy Zwierzynieckiej pracom drogowym towarzyszą również prace torowe - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich utrzymuje, że realne jest częściowe przywrócenie ruchu tramwajowego i kołowego na rondzie i w jego okolicy jeszcze w tym roku. - O ile gwałtownie nie pogorszą się warunki atmosferyczne, jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z zachodniej jezdni ulicy Roosevelta, po torowisku tramwajowym będą jeździć tramwaje, piesi będą chodzić po nowo wybudowanym chodniku, a rowerzyści będą mieć do dyspozycji asfaltową ścieżkę rowerową - kończy ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro