Reklama
Reklama

Na Teatralce rozbierają torowisko, na Kaponierze układają

Nowe torowisko - przebudowa Kaponiery | fot. Arkadiusz Michalak

Do końca tygodnia będzie trwać rozbiórka torowiska tramwajowego na Teatralce. Nowe torowisko pojawia się natomiast na ulicy Zwierzynieckiej w związku z przebudową Kaponiery. ZDM utrzymuje, że po pierwszym fragmencie Kaponiery tramwaje i samochody powinny pojechać jeszcze w tym roku.

Pracownicy remontujący Teatralkę jeszcze trochę pohałasują. Do końca tygodnia ma potrwać rozbiórka obecnego torowiska tramwajowego, co wiąże się z hałasem. - Następnie rozpocznie się montaż pierwszych elementów układu torowego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Wówczas hałas nie powinien być tak duży jak obecnie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Intensywne prace prowadzone są także na Kaponierze. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o budowie garażu 2-poziomowego, na której skupiają się obecnie wykonawcy. - Na zachodniej jezdni ulicy Roosevelta ułożona została nowa nawierzchnia, kończą się prace brukarskie związane z budową chodnika, została przygotowana podbudowa pod ścieżkę rowerową. Na ulicy Zwierzynieckiej pracom drogowym towarzyszą również prace torowe - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich utrzymuje, że realne jest częściowe przywrócenie ruchu tramwajowego i kołowego na rondzie i w jego okolicy jeszcze w tym roku. - O ile gwałtownie nie pogorszą się warunki atmosferyczne, jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z zachodniej jezdni ulicy Roosevelta, po torowisku tramwajowym będą jeździć tramwaje, piesi będą chodzić po nowo wybudowanym chodniku, a rowerzyści będą mieć do dyspozycji asfaltową ścieżkę rowerową - kończy ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
22.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro