Reklama

Ile zarobi Jarosław Pucek jako prezes ZKZL?

O zmianach w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych pisaliśmy na naszych łamach kilkukrotnie. We wtorek ZKZL rozpoczął działalność jako miejska spółka. Zmiany dotyczą też samego Jarosława Pucka, który od wczoraj jest już prezesem. Okazuje się, że dzięki pozornie niewielkiej zmianie, znacznie poprawi się sytuacja majątkowa nowego-starego prezesa.

Włodarze miasta podkreślają, że zmiany w ZKZL-u nie przyniosą żadnych niekorzystnych zmian dla lokatorów komunalnych mieszkań - Po pierwsze do spółki nie zostały wniesione nieruchomości mieszkaniowe, ale nawet te nieruchomości, które zostaną wybudowane przez ZKZL, będą tworzyły miejski zasób mieszkaniowy. A dla całego tego zasobu jedynym organem, który może kreować politykę czynszową jest Rada Miasta - wyjaśnia Tomasz Lewandowski, radny SLD.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Okazuje się jednak, że zmiany odczuje sam Jarosław Pucek, którego wynagrodzenie znacznie wzrośnie - Rzeczywiście zarobki dyrektorów jednostek są zupełnie inne niż prezesów spółek. Nie ma się co oszukiwać, jest to znacząca zmiana. Moje nowe wynagrodzenie wyniesie czterokrotność stawki liczonej według wskaźnika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw bez nagród, który na koniec 2012 roku wynosił 3800 złotych brutto - powiedział Jarosław Pucek w programie Otwarta Antena w telewizji WTK. Według oświadczenia majątkowego za 2012 rok Jarosław Pucek jako dyrektor ZKZL zarabiał około 9700 złotych brutto, jako prezes zarobi ponad 15000 złotych brutto. Prezes ZKZL twierdzi, że podwyżka związana jest ze zwiększonym zakresem obowiązków - Do tej pory byliśmy uzależnieni od poziomu dotacji z budżetu, a że tych pieniędzy było niewiele to poziom inwestycji był niewielki. Teraz bierzemy na siebie obowiązek pozyskiwania kapitału, który niezbędny jest do zrealizowania celu inwestycyjnego. To jest trudniejsze zadanie, ale jestem optymistą i damy radę - podsumował nowy prezes.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro