Reklama
Reklama

Prace na Teatralce 24h na dobę? "Mieszkańcy protestowali"

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Już tydzień temu pisaliśmy o podzielonych zdaniach poznaniaków w sprawie remontu torowiska na moście Teatralnym. Część mieszkańców uważa, że prace powinny się odbywać 24 godziny na dobę. Inni skarżą się, że roboty zaczynają się... zbyt wcześnie i generują za dużo hałasu.

Remont mostu Teatralnego spowodował duże zmiany komunikacyjne w całym mieście, z czym cały czas zmagają się mieszkańcy. Ma potrwać jeszcze dwa miesiące. Poznaniacy zastanawiają się czy prac nie można by zakończyć wcześniej pracując 24 godziny na dobę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- To centrum miasta i trzeba do sprawy podejść rozsądnie. Obok mieszkają ludzie, którzy muszą też odpoczywać od hałasu - zaznacza Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Poza tym sami mieszkańcy zwracali się do nas z protestami mówiąc, że roboty zaczynają się zbyt wcześnie rano i powinny ruszać później - dodaje.

Roboty na Teatralce prowadzone są 6 dni w tygodniu - również w sobotę. Mieszkańcy okolicy mają więc "spokojne" tylko niedziele. - Na Kaponierze jest inaczej. Tutaj prace są prowadzone również nocą, ale nie generują one hałasu. Nocą odbywa się np. zbrojenie lub betonowanie - tłumaczy Libich.

Arkadiusz Borkowski ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania przyznaje, że w takich przypadkach podjęcie odpowiedniej decyzji jest trudne. - Z jednej strony nocne prace na Teatralce skróciłyby czas remontu, co znacznie polepszyłoby sytuację komunikacyjną w Poznaniu. Z drugiej jednak strony są mieszkańcy, którym przeszkadza hałas. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie prac również w nocy, ale takich, które nie generują hałasu. Dokładnie tak jak na Kaponierze - zaznacza.

Borkowski wskazuje też na termin remontu Teatralki. - Rozpoczynając remont Kaponiery urzędnicy nie przewidzieli, że tramwaje jeżdżące z dużą częstotliwością po Teatralce zniszczą torowisko i konieczna będzie jego wymiana. Myślę, że można to było przewidzieć i pomyśleć o przeprowadzeniu remontu wcześniej. Analogiczną sytuację mamy na Kaponierze, gdzie pojawiła się konieczność przeprowadzenia remontu mostu Uniwersyteckiego, czego wcześniej nie planowano. To znowu przełoży się na większe i dłuższe utrudnienia - kończy.

Zobacz jak postępują prace w rejonie Kaponiery i Teatralki:

Jak powinny być prowadzone remonty w centrum?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro