Reklama
Reklama

Prace na Teatralce 24h na dobę? "Mieszkańcy protestowali"

fot. Elżbieta Skowron

Już tydzień temu pisaliśmy o podzielonych zdaniach poznaniaków w sprawie remontu torowiska na moście Teatralnym. Część mieszkańców uważa, że prace powinny się odbywać 24 godziny na dobę. Inni skarżą się, że roboty zaczynają się... zbyt wcześnie i generują za dużo hałasu.

Remont mostu Teatralnego spowodował duże zmiany komunikacyjne w całym mieście, z czym cały czas zmagają się mieszkańcy. Ma potrwać jeszcze dwa miesiące. Poznaniacy zastanawiają się czy prac nie można by zakończyć wcześniej pracując 24 godziny na dobę.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- To centrum miasta i trzeba do sprawy podejść rozsądnie. Obok mieszkają ludzie, którzy muszą też odpoczywać od hałasu - zaznacza Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Poza tym sami mieszkańcy zwracali się do nas z protestami mówiąc, że roboty zaczynają się zbyt wcześnie rano i powinny ruszać później - dodaje.

Roboty na Teatralce prowadzone są 6 dni w tygodniu - również w sobotę. Mieszkańcy okolicy mają więc "spokojne" tylko niedziele. - Na Kaponierze jest inaczej. Tutaj prace są prowadzone również nocą, ale nie generują one hałasu. Nocą odbywa się np. zbrojenie lub betonowanie - tłumaczy Libich.

Arkadiusz Borkowski ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania przyznaje, że w takich przypadkach podjęcie odpowiedniej decyzji jest trudne. - Z jednej strony nocne prace na Teatralce skróciłyby czas remontu, co znacznie polepszyłoby sytuację komunikacyjną w Poznaniu. Z drugiej jednak strony są mieszkańcy, którym przeszkadza hałas. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie prac również w nocy, ale takich, które nie generują hałasu. Dokładnie tak jak na Kaponierze - zaznacza.

Borkowski wskazuje też na termin remontu Teatralki. - Rozpoczynając remont Kaponiery urzędnicy nie przewidzieli, że tramwaje jeżdżące z dużą częstotliwością po Teatralce zniszczą torowisko i konieczna będzie jego wymiana. Myślę, że można to było przewidzieć i pomyśleć o przeprowadzeniu remontu wcześniej. Analogiczną sytuację mamy na Kaponierze, gdzie pojawiła się konieczność przeprowadzenia remontu mostu Uniwersyteckiego, czego wcześniej nie planowano. To znowu przełoży się na większe i dłuższe utrudnienia - kończy.

Zobacz jak postępują prace w rejonie Kaponiery i Teatralki:

Jak powinny być prowadzone remonty w centrum?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro