Reklama
Reklama

ZKZL jest już miejską spółką

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od dziś jest spółką. Jej prezesem został były dyrektor ZKZL Jarosław Pucek. Nowy-stary prezes ma wielkie plany.

Przekształcenie ZKZL w spółkę ma być dobrą wiadomością dla oczekujących na mieszkanie komunalne. Mieszkań ma być więcej bo spółka będzie mogła zaciągać kredyty na ich budowę - ZKZL przekształcony w spółkę ma szansę na zaciągnięcie kredytu i wybudowanie około tysiąca mieszkań. To jest skok cywilizacyjna dla całego Poznania i poznaniaków - mówi Tomasz Lewandowski, radny SLD.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W fotelu zarządcy ZKZL-u ciągle zasiada Jarosław Pucek. Choć już nie jako dyrektor, ale jako prezes. Uspokaja, że zmiana w spółkę handlową dla obecnych mieszkańców lokali komunalnych niewiele zmieni - Najważniejsze decyzje w zakresie stawek czynszów, zasad najmu lokali pozostają w rękach Rady Miasta i tu się nic nie zmieni - mówi Jarosław Pucek.

Jedynym akcjonariuszem spółki będzie miasto. Ekonomiści mają jednak pewne obawy - Dokonała się pseudokomercjalizacja. Otworzono furtkę do dodatkowych źródeł finansowania, a to zwiększa ryzyko zadłużenia bo spółka i tak będzie elementem budżetu miasta - mówi dr Jacek Trębacki z Uniwersytetu Ekonomicznego. Zmiany dla obecnych lokatorów lokali komunalnych przyjdą dopiero za trzy tygodnie, ale będą miały tylko charakter administracyjny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro