Reklama
Reklama

Przeźmierowo: zlikwidowano "dziuplę" złodziei samochodów

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

W ubiegłym tygodniu policjanci z Poznania rozpracowali grupę mężczyzn zajmujących się kradzieżą samochodów i sprzedawaniem ich części. Zlikwidowano także ich "dziuplę", w której znaleziono cztery skradzione samochody oraz wiele części z innych aut.

Akcję przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. - Grupa policjantów zajmująca się ściganiem złodziei samochodów wkroczyła na teren jednej z posesji w Przeźmierowie - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Tam zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się rozkręcaniem, a następnie sprzedażą kradzionych aut.

Dzień później w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne dwie osoby. - To złodzieje, którzy kradli pojazdy i dostarczali je na miejsce rozbiórki - dodaje Marciniak. Na terenie posesji w Przeźmierowie znaleziono cztery auta skradzione w ciągu ostatniego miesiąca w Zielonej Górze oraz w powiecie poznańskim. - Jeden z samochodów był już całkowicie rozkręcony, a części przygotowano do sprzedaży.

Nie były to jedyne części aut znalezione na działce. Policjanci zabezpieczyli także m.in. kilka silników samochodowych. Z ustaleń śledczych wynika, że w tym miejscu rozebrano na części przynajmniej 9 pojazdów.

- Całość działań nadzorował prokuratur z Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald, który po przedstawieniu podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem oraz paserstwa zastosował wobec nich dozór policyjny - kończy. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Możliwe są kolejne zatrzymania w związku ze sprawą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro