Reklama

Bronisław Komorowski w Poznaniu: uczelnie wspólnie zaczęły rok akademicki

fot. Michał Nadolski

O godzinie 11.00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się pierwsza w Polsce wspólna inauguracja akademicka wszystkich publicznych uczelni istniejących w jednym mieście. W uroczystości udział bierze m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski.

- To wielkie, symboliczne wydarzenie. Pierwszego października poznańskie środowisko naukowo-akademickie pokaże całej Polsce na czym polega współpraca. To jeszcze bardziej zintegruje Poznań i wypromuje nasze Miasto - zapowiadał przed wspólną inauguracją prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego w Sali Ziemi MTP udział biorą przedstawiciele ośmiu poznańskich uczelni wyższych: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Artystycznego, Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Poznańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Są to rektorzy, pracownicy nauki, byli wykładowcy, a także studenci.

Oprócz Bronisława Komorowskiego w Sali Ziemi pojawiła się także profesor Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jest to pierwsza uroczystość w Polsce, na której rok akademicki rozpoczynają wszystkie uczelnie wyższe działające w jednym mieście.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro