Reklama
Reklama

Jesienny spacer śladami jeżyckich tajemnic

fot. wiki
fot. wiki

Na kolejną wycieczkę zapraszają przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl. 12 października odbędzie się wycieczka śladami jeżyckich tajemnic.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z comiesięcznych wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i mrocznych historii. Najbliższa wycieczka odbędzie się 12 października, a przewodnicy odkryją przed jej uczestnikami tajemnice poznańskich Jeżyc - W ciągu dwugodzinnego spaceru otrzymacie Państwo kurs jeżyckiej historii w pigułce, dowiecie się jak pewien kłopotliwy prezent doprowadził do powstania jednego z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, kto i dlaczego miał prawo do zajmowania dwóch miejsc siedzących w komunikacji publicznej w cenie jednego i o ile krócej trwała budowa nowych tras tramwajowych ponad sto lat temu - zachęcają organizatorzy.

Wycieczka rozpocznie się 12 października o godzinie 12 przy wejściu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich od strony ulicy Grunwaldzkiej. Udział w wycieczce jest darmowy, ale tradycyjnie na koniec będzie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro