Reklama
Reklama

Akcja Senioralni rozpoczęła się w Poznaniu

Seniorzy uczą się języków, ćwiczą tai chi czy malują. W Poznaniu rozpoczęła się akcja Senioralni, która potrwa do końca października.

Wśród propozycji przygotowanych przez Centrum Inicjatyw Senioralnych są między innymi zajęcia z Tai Chi - Ćwiczenia są bardzo lekkie, ale powiedziałbym, że angażują pamięć, półkule mózgowe. To są ćwiczenia na synchronizację ruchu, na koordynację - mówi Ryszard Jezierski, instruktor.

Śpiewająco czas spędzają za to emeryci na Dębcu. Są też warsztaty malarskie. Pani Stefania Anioła ma już za sobą pierwsze wystawy. Klub seniora to dla niej miejsce, gdzie może swój talent pokazać w pełnej krasie - Ja jestem takim samoukiem. Dopiero niedawno poznałam takie prawdziwe malarki i one mnie nauczyły jak robić głębię w obrazie i tak dalej - mówi seniorka.

Akcja Senioralni dopiero się rozpoczyna - Od 1 października przygotowana są wykłady, warsztaty, drzwi otwarte. Do programu włączyło się około pięćdziesięciu klubów seniora, organizacji pozarządowych - mówi Monika Szelągiewicz z Centrum Inicjatyw Senioralnych. Więcej informacji dostępnych jest nastronie CIS.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro