Reklama
Reklama

Dziurawe chodniki w Poznaniu

O dziurawych chodnikach pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Tym razem wracamy do tematu, który wywołali widzowie programu Otwarta Antena. Zgodnie z sugestiami widzów na spacer po poznańskich ulicach zaprosiliśmy przedstawiciela Zarządu Dróg Miejskich.

Popękane, wyszczerbione i nierówno ułożone płytki chodnikowe to widok, do którego poznaniacy są przyzwyczajeni. Jeden z widzów programu Otwarta Antena zaproponował, żeby dyrektor ZDM przyjrzał się problemowi osobiście. Zaprosiliśmy dyrektora na spacer po poznańskich ulicach, a ten na spotkanie przysłał Ireneusza Woźnego, który pełni funkcję naczelnika w Wydziale Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Naczelnik twierdzi, że stan poznańskich chodników jest monitorowany - Robimy obchody ulic. Każdy inspektor danej ulicy dokumentuje przejście ulicami. Robimy przeglądy wiosenne, jesienne. Na tej podstawie są kwalifikowane ulice do remontu - mówi Ireneusz Woźny. Do remontu wytypowany został między innymi chodnik na ulicy Niegolewskich. Za jego remont zapłaci Rada Osiedla Święty Łazarz - Rady osiedli posiadają środki własne, a także mają w dyspozycji środki celowe. Każdy remont chodnika jest konsultowany z radami osiedli - dodaje Woźny.

Radni z Łazarza na remonty przeznaczyli prawie trzysta tysięcy złotych. To jednak zdecydowanie za mało by zmiany były zauważalne od razu. Sam remont chodnika na ulicy Chociszewskiego kosztowałyby 900 tysięcy złotych. To więcej niż cały budżet rady osiedla - Przy naszym wkładzie to jest perspektywa około dziesięciu lat, żebyśmy mogli powiedzieć, że ta infrastruktura jest wyprowadzona na prostą - mówi Wojciech Wośkowiak, radny osiedlowy.

O zniszczonych chodnikach należy informować ZDM. Można to zrobić wysyłając maila na adres [email protected]. Trafia on bezpośrednio do Wydziału Utrzymania Infrastruktury Drogowej. Gdy dochodzi do wypadku możemy domagać się od ZDM odszkodowania - ZDM jest ubezpieczony. Przez ubezpieczyciela trafiają do nas informacje o wypadkach i ubezpieczyciel prowadzi takie sprawy - kończy Woźny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro