Reklama
Reklama

Powrót do domu w 1,5 h zamiast w 30 minut. Przez błąd w rozkładzie jazdy ZTM

Remont Teatralki | fot. Mateusz Kina

Remont torowiska na moście Teatralnym wprowadził spore zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Poznaniu. Informowaliśmy o tym na naszym portalu. W pułapkę zmian wpadł także sam... Zarząd Transportu Miejskiego. Na stronie internetowej ZTM funkcjonował nieaktualny rozkład autobusu nocnego T21. Problemy miał przez to nasz czytelnik.

Remontowana Teatralka = rewolucja

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Ze względu na remont Teatralki trasę zmieniły tramwaje większości poznańskich linii. Linia numer 11 została zawieszona. Pojawiły się też trzy nowe linie tramwajowe - 20, 23 i 28 (ta ostatnia jest linią wahadłową).

W trakcie remontu wyłączone z użytkowania zostały trzy pętle tramwajowe - Piątkowska, Połabska oraz Wilczak. Wprowadzone zostały autobusy za tramwaj. Ponieważ na trasie PST pojawiło się więcej pasażerów - tramwaje linii nr 14 kursują częściej niż obecnie. Dodatkowo PeSTką kursuje linia nr 10.

Zmiany wprowadzono także w rozkładzie linii autobusowych. Jedną z tych, której trasę zmodyfikowano jest linia nocna T21. Zgodnie z rozkładem jazdy autobusy tej linii powinny kursować z al. Marcinkowskiego w kierunku dworca na os. Sobieskiego m.in. przez ulicę Fredry, zatrzymując się tutaj na przystanku. Jak się okazało tak nie jest.

Autobus nie przyjechał

W tej sprawie zwrócił się do nas czytelnik. - Wspólnie z przyjaciółmi wracaliśmy z wieczornego spotkania w mieście. Jako że odbywało się ono w restauracji nieopodal ul. Gwarnej, postanowiliśmy skorzystać z komunikacji miejskiej i wrócić do domu - na Piątkowo - autobusem nocnym T21. W tym celu udaliśmy się na przystanek przy ul. Fredry. Zgodnie bowiem z rozkładem jazdy zawieszonym na stronie ZTM oraz w programie na telefony komórkowe Ginger, autobus T21 miał się zatrzymać właśnie na przystanku Fredry - wyjaśnia poznaniak.

Autobus jednak nie przyjechał, a czekało na niego kilkanaście osób. - Płynie z tego wniosek, że autobus T21 zmienił trasę, przy czym nowej trasy nie umieszczono na stronie internetowej ZTM oraz w programie Ginger. Próby ostatecznego ustalenia aktualnej trasy autobusu okazały się niemożliwe: lakoniczna informacja na przystanku - "Przystanek nieczynny" - stała w sprzeczności z treścią strony ZTM. Jednocześnie infolinia MPK/ZTM - najprawdopodobniej z uwagi na porę nocną oraz wolny dzień - została wyłączona - dodaje poznaniak.

ZTM wprowadza w błąd?

- Polityka informacyjna w komunikacji miejskiej zaskakuje. Nie dość, że treści na swojej oficjalnej stronie ZTM wprowadza w błąd, to jeszcze na przystanku, z którego przed rozpoczęciem remontu można było odjechać w kierunku Piątkowa, brak jakichkolwiek danych na temat np. najbliższej trasy dojazdu czy środków komunikacji, z których można skorzystać. Nie rozumiem, dlaczego na przystanku, na którym czekaliśmy (jednym z częściej wykorzystywanych przez Poznaniaków, o czym świadczy liczba oczekujących razem z nami) brakuje czytelnej informacji o zmienionej trasie zastępczej komunikacji nocnej - zaznacza czytelnik. - Nasz powrót do domu trwał ostatecznie nie - jak wynikało ze strony internetowej ZTM - pół godziny, ale ponad półtorej. A wystarczyłoby jedynie aktualizować treść własnej strony internetowej oraz - w celu umożliwienia uzyskania bieżącej informacji - rozszerzyć godziny działania infolinii.

ZTM się przyznaje

- Bardzo dziękujemy za informację na ten temat. Przy tylu zmianach rzeczywiście zdarzył nam się błąd - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. - Schemat na naszej stronie internetowej już został poprawiony. Rozkład jazdy na stronie ZTM i MPK również zostanie zmieniony w najbliższych godzinach - zapewnia.

Autobus linii T21 jadąc w kierunku os. Sobieskiego zamiast przez ulicę Fredry kursuje z 27 Grudnia w Gwarną, następnie Św. Marcin i al. Niepodległości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
22.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro