Reklama

Batorego: mieszkańcy czekają na nowe boisko

fot. RO Piątkowo
fot. RO Piątkowo

Na początku roku pisaliśmy o planach Rady Osiedla Piątkowo związanych z budową nowoczesnego boiska na osiedlu Stefana Batorego. Mieszkańcy skarżą się, że na boisku nic się nie dzieje. - W najbliższym czasie rozstrzygnięty zostanie trzeci przetarg na wykonanie tej inwestycji - wyjaśnia osiedlowa radna.

Już na początku roku pisaliśmy o planach wybudowania kompleksu sportowego na osiedlu Batorego na poznańskim Piątkowie. Budowa nowoczesnego boiska do piłki nożnej miała ruszyć w tym roku. - Nowego boiska jak nie było tak nie ma. Boisko nie jest sprzątane, jest pełno potłuczonych butelek. Bloków pełno budują, a jest tylko jedno małe boisko. Potem się mówi, że dzieci siedzą w domu przed komputerami, a gdzie mają się podziać - pyta mieszkanka osiedla.

Krystyna Kaczmarek, przewodnicząca zarządu RO Piątkowo zapewnia, że sprawa budowy boiska wciąż jest aktualna. - W najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie trzeci przetarg na wykonanie boiska - mówi Kaczmarek. - Okazało się bowiem, że plany jakie mieliśmy przekraczały nasze możliwości finansowe. W poprzednich przetargach zgłaszały się chętne firmy do wykonania inwestycji, ale ich oferty przewyższały nasz budżet. Musieliśmy więc zrezygnować z kilku elementów inwestycji. Chodzi m.in. o chodnik dookoła boiska. Będzie go można dobudować w przyszłości - zaznacza.

RO Piątkowo zarezerwowała na budowę boiska 550 tysięcy złotych. - Najważniejsze, by podpisać umowę z wykonawcą i wierzymy, że tym razem uda nam się to zrobić. Prace miałyby więc ruszyć w tym roku - dodaje.

Na przyszły rok osiedlowi radni również planują kolejne inwestycje na osiedlu Batorego. Miałyby tu powstać m.in. plac zabaw czy mniejsze boisko m.in. do gry w koszykówkę. - Na przyszły rok mamy zarezerwowanych 400 tysięcy złotych na rozwój infrastruktury w tym miejscu - tłumaczy. Prace mają być kontynuowane także w 2015 roku. - Nie możemy całego budżetu przeznaczyć na ten cel, gdyż są inne potrzeby, o których musimy pamiętać - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro