Reklama

Grażyna Kulczyk najbogatszą Polką: ma 2,4 mld złotych

Właścicielka Starego Browaru najbogatszą Polką
Właścicielka Starego Browaru najbogatszą Polką

Grażyna Kulczyk znalazła się na szczycie pierwszej w Polsce listy 100 najbogatszych Polek przygotowanej przez tygodnik Wprost. Nie jest jedyną Wielkopolanką w zestawieniu. Pojawiła się w nim również m.in. Izabella Łukomska-Pyżalska.

W czerwcu tygodnik Wprost opublikował coroczny ranking najbogatszych Polaków. Kolejny rok z rzędu numerem jeden w Polsce został Jan Kulczyk z majątkiem wycenianym na 12,5 miliarda złotych. Na tej samej liście kilkanaście pozycji niżej znalazła się była żona biznesmena - Grażyna Kulczyk. Dziś to ona jest numerem jeden - na liście 100 najbogatszych Polek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Tygodnik Wprost, autor zestawienia, oszacował majątek Grażyny Kulczyk na 2,4 mld złotych. - Działając na własny rachunek, zgromadziła potężny majątek. Jego głównym składnikiem jest Stary Browar w Poznaniu. W centrum handlowym powstałym w wyniku rewitalizacji XIX-wiecznego browaru Huggerów mieszczą się: ponad 200 sklepów, restauracje, kawiarnie, a także teatr, sala koncertowa, kilkanaście wnętrz wystawienniczych, sal kinowych, dwa kluby muzyczne i zabytkowy park. Od kilku lat mieszka w Szwajcarii i uchodzi za jedną z najbogatszych... Szwajcarek - piszą autorzy rankingu.

Drugie miejsce na liście z majątkiem 1,49 mld złotych zajmuje Barbara Komorowska (marka Bakoma) oraz Aldona Wejchert, wdowa po Janie Wejchercie (twórca i współwłaściciel holdingu ITI).

Wśród kobiet znajdujących się w zestawieniu nie zabrakło innych przedstawicielek naszego województwa - są to m.in. Solange Olszewska z firmy Solaris Bus & Coach w Bolechowie, a także córka Jana i Grażyny Kulczyków - Dominika Kulczyk-Lubomirska. Na liście nie zabrakło także Izabeli Łukomskiej-Pyżalskiej (98. pozycja z 16 milionami złotych) - prezes Warty Poznań i współwłaścicielki Family House.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro