Reklama
Reklama

Budżet obywatelski: głosowanie zakończone, 73000 głosujących

Do północy w niedzielę można było głosować na wybrane projekty do zrealizowania w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Zainteresowanie głosowaniem było ogromne! Swój głos oddało ponad 70 tysięcy osób.

Do piątku swój głos na pięć z dwudziestu wybranych przez urzędników projektów głos oddało 43 tysiące poznaniaków. Przez internet uczyniło to 38 tysięcy osób, a w punktach stacjonarnych znajdujących się w mieście - ponad 5 tysięcy osób. - W ubiegłym roku było to łącznie 20 tysięcy głosów oddanych z czego 19 tysięcy ważnych - mówił w piątek Maciej Milewicz z Urzędu Miasta. - Teraz ten wynik podwoiliśmy - dodał.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych poinformowano, że w tym roku w głosowaniu udział wzięło ponad 70 tysięcy osób. - Ponad 48 000 osób zagłosowało przez internet, a ponad 25 000 głosów oddano na kartach do głosowania. To trzy razy więcej niż w roku ubiegłym - poinformował Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Część z głosów, podobnie jak w roku ubiegłym, nie będzie ważnych choćby ze względu na to, że oddały je osoby, które nie są do tego uprawnione - np. osoby nie będące zameldowane w Poznaniu (wyłączamy z tego studentów poznańskich uczelni, którzy nie muszą być zameldowani w Poznaniu, by zagłosować).

Wyniki poznamy w połowie października. Wówczas dowiemy się, które projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku z pieniędzy przeznaczonych na budżet obywatelski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro