Reklama

W październiku w Poznaniu rządzą seniorzy

W sobotę prezydent przekazał klucze do miasta seniorom. To znak, że rozpoczął się projekt "Senioralni. Poznań 2013". Starsi poznaniacy będą dobrze się bawić i udowodnią, że życie na emeryturze nie musi być nudne.

Projekt "Senioralni. Poznań 2013" zainaugurowany został w sobotę. Na Starym Rynku prezydent Poznania Ryszard Grobelny przekazał seniorom klucze do miasta. Od tego momentu to oni sprawują władze w Poznaniu.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Ideą projektu "Senioralni. Poznań" jest chęć udowodnienia, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Ludzie w wieku dojrzałym również potrafią się dobrze bawić, są otwarci na świat, chcą się uczyć oraz czynnie brać udział w życiu miasta. Ponadto to również okazja do zaprezentowania bogatej oferty aktywizującej dla seniorów w Poznaniu. W 2012 roku w projekcie wzięło udział prawie 5 tysięcy seniorów.

W ramach projektu dla seniorów przygotowano liczne atrakcje. Już od początku października przygotowane są wykłady, warsztaty, "drzwi otwarte". Do programu włączyło się ponad 50 klubów seniora i organizacji pozarządowych- mówi Monika Szelągiewicz, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Seniorzy będą rządzić miastem do końca października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro