MKS wygrał z Grunwaldem w derbach Poznania

WKS Grunwald Poznań - MKS Poznań 21:25 | fot. Elżbieta Skowron

Beniaminek I ligi piłki ręcznej mężczyzn MKS Poznań pokonał w derbach stolicy Wielkopolski zespół WKS Grunwald Poznań 25:21. Bohaterem spotkania był Damian Komisarek z MKS Poznań.

Derbowy pojedynek znakomicie rozpoczęli szczypiorniści MKS Poznań, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 3:0. W 15. minucie podopieczni Domana Leitgebera prowadzili już 6:2 i wydawało się, że spotkanie będzie miało jednostronny przebieg. Trener Grunwaldu Rafał Walczak postanowił wpuścić na bramkę Mariusza Pedę, który skutecznie interweniował podczas ataków MKS-u, a Patryka Staniek zaczął zdobywać bramki i spotkanie się wyrównało. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 8:8.

MKS bardzo dobrze rozpoczął drugą połowię i po bramkach Bartosza Przedpełskiego, Jakuba Kasperczaka i Damiana Komisarka wyszedł na prowadzenie 11:8. Grunwald starał się odrobić starty i w 51. minucie tracił do rywala tylko jedną bramkę, ale szybka odpowiedź duetu Komisarek - Kasperczak zapewniła poznańskiemu beniaminkowi zwycięstwo 25:21 w derbach stolicy Wielkopolski.

Po trzech kolejkach zaplecza SuperLigi zespół MKS Poznań zajmuje 6. miejsce w tabeli, a Grunwald Poznań jest outsiderem rozgrywek. Za tydzień MKS podejmuje w hali przy ul. Newtona zespół VETREX Sokół Kościerzyna. Natomiast Grunwald zmierzy się na wyjeździe z MKS Real-Astromal Leszno.

WKS Grunwald Poznań - MKS Poznań 21:25 (8:8)