Reklama
Reklama

Strefa rekreacyjna na Ogrodach otwarta

fot. Tomasz Woźniak
fot. Tomasz Woźniak

Blisko 240 tysięcy złotych kosztowała budowa "Strefy rekreacyjnej dla małych i dużych" przy ul. Paszty. Od soboty jest już w całości do dyspozycji mieszkańców Ogrodów.

Na początku lipca Rada Osiedla Ogrody oddała do dyspozycji mieszkańców plac zabaw, a w sobotnie przedpołudnie osiedlowi radni wraz z przewodniczącym Rady Miasta Poznania Grzegorzem Ganowiczem otworzyli siłownię zewnętrzną. "Strefa rekreacyjna dla małych i dużych" kosztowała 237 tys. zł i została zrealizowana dzięki grantowi z budżetu miasta - 200 tys. zł dotacja i 37 tys. zł z budżetu Rady Osiedla Ogrody.

- Cieszę się, że mój pomysł został zrealizowany. Wcześniej był tutaj stary plac zabaw, który straszył mieszkańców. Nowo otwarta strefa pokazała, że na Ogrodach mieszka wiele młodych małżeństw z dziećmi, a to miejsce zaczyna integrować okolicznych mieszkańców. Oni sami pilnują tutaj porządku i reagują na próby wandalizmu oraz osoby spożywające alkohol. Teraz to miejsce jest oblegane przez mieszkańców osiedla -
mówi Anna Wilczewska z Rady Osiedla Ogrody.

Strefa obejmuje urządzenia siłowe, stół do tenisa oraz integracyjny plac zabaw dla dzieci. - Mamy na naszym terenie jeszcze jeden plac zabaw w rejonie ulicy Nowy Świat i chcemy, aby on również był miejscem integrującym mieszkańców. W planach jest remont boiska, chcemy doposażyć i odświeżyć plac zabaw - dodaje Wilczewska.

Rada Osiedla Ogrody planuje w najbliższym czasie przeprowadzić kilka remontów dróg, a wśród nich odcinka ul. Szpitalnej w kierunku ul. Bukowskiej oraz modernizację boisk od strony ulicy Dąbrowskiego wraz z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 1. Ponadto w nowym roku Rada będzie walczyła o pieniądze z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro