Reklama
Reklama

Nowe nazwy przystanków w rejonie ZCK

fot. Piotr Knach, archiwum
fot. Piotr Knach, archiwum

Nazwy dla przystanków zlokalizowanych w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zostały ostatecznie wybrane. Poprzedzały to konsultacje ZTM z radami osiedli: Wilda, Stare Miasto i Łazarz.

Jak już było wcześniej wiadomo nowy peron Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz nowy przystanek dla linii numer 45 zlokalizowany przy ulicy Zachodniej nazywają się "Dworzec Zachodni". Przystanki w tych trzech lokalizacjach traktujemy jak jeden węzeł komunikacyjny, stąd takie samo nazewnictwo. Wybór ten jest zbieżny z propozycją np. Rady Osiedla Łazarz - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Też już nie jest tajemnicą, że nowe przystanki tramwajowe zlokalizowane na ulicy Matyi nazywać się będą "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne". Wzięliśmy tu pod uwagę sugestię Rady Osiedla Wilda, która zaproponowała właśnie taką nazwę. Tak samo będzie się nazywał także nowy przystanek autobusowy przy galerii handlowej - informuje Trzebiatowski.

Z kolei przystanek dotychczas funkcjonujący pod nazwą "Dworzec PKS", teraz nazywać się będzie "Wierzbięcice". Ponadto przystanki tramwajowe "Most Dworcowy" zachowają swoją historyczną nazwę. Natomiast w przypadku przystanków znajdujących się przed starym budynkiem Dworca Głównego PKP (obecna nazwa: "Dworzec Główny PKP") na ulicy Dworcowej wybraliśmy nazwę "Dworzec Główny" - kończy Trzebiatowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro