Reklama
Reklama

Teatralka jak pobojowisko, remontują też Fredry

fot. Mateusz Kina

W poniedziałek rozpoczęły się prace na moście Teatralnym. Równocześnie MPK remontuje torowisko w ulicy Fredry. Teatralka ma być gotowa pod koniec listopada, a ulica Fredry pod koniec października.

To już czwarty dzień remontu torowiska na Teatralce. Obecnie ten fragment Poznania wygląda jak... pobojowisko. Choć widać tu jeszcze tory tramwajowe, są zasypane ziemią i rozdrobnionym asfaltem. Ale Teatralka nie jest jedynym miejscem, na którym obecnie prowadzony jest remont. MPK wykorzystuje fakt, że również po ulicy Fredry nie kursują obecnie tramwaje i prowadzi tu roboty.

- Prace wykonywać będziemy etapami. Na początek wymieniamy szyny wraz z mocowaniami, podlewem i nawierzchnią przytorową na najgorszych odcinkach pomiędzy ul. Wieniawskiego i al. Niepodległości - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Następnie prace przeniosą się na skrzyżowanie ulic Fredry i Wieniawskiego, a potem na skrzyżowanie ulic Fredry i Kościuszki - dodaje.

Ostatnie prace zaplanowano na odcinku torowiska pomiędzy ulicami Kościuszki i Mielżyńskiego. - Wymieniane będą także łuki w kierunku ulicy Mielżyńskiego wraz z wymianą rozjazdów i napędów zwrotnic - kończy.

Prace na Teatralce mają potrwać do końca listopada. Te na ulicy Fredry zakończą się do końca października. Zobacz jak obecnie wygląda Teatralka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
37.55 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro