Reklama
Reklama

Remont Teatralki: ZTM obserwuje

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

Zarząd Transportu Miejskiego obserwuje sytuację komunikacyjną w mieście. Po rozpoczęciu remontu torowiska na Teatralce trasy zmieniły tramwaje i autobusy. Czy pasażerowie mogą liczyć na kolejne zmiany, tym razem ułatwiające im poruszanie się po Poznaniu?

Złe rozwiązania dla mieszkańców m.in. Bonina i Sołacza, problemy z kursowaniem autobusu T2, korki na Gwarnej - mieszkańcy wciąż piszą do nas w sprawie komunikacji miejskiej funkcjonującej inaczej przez remont Teatralki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już we wtorek rozmawialiśmy na ten temat z Zarządem Transportu Miejskiego. - Pierwsze dwa - trzy dni poświęcamy na obserwację sytuacji w komunikacji miejskiej - mówił nam Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. - Odbieramy mnóstwo telefonów w sprawie nowego układu komunikacyjnego, wiele osób przychodzi do nas, pisze maile. Będziemy robić wszystko, by ułatwić pasażerom poruszanie się po mieście. Mamy swoich obserwatorów, którzy monitorują sytuację. Będziemy zastanawiać się jakie zmiany można wprowadzić - dodał.

Pojawiły się pierwsze wnioski z obserwacji. - Na liniach nr 64, 68, 69, 71, 82 i 90 odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów. Frekwencja rosła w sposób zmienny, w zależności od pory dnia. Na te linie będziemy zwracać szczególną uwagę, przejęły one bowiem obok trasy PS główne zadanie dowożenia pasażerów do śródmieścia z rejonu Winograd, Trójpola, Winiar, Sołacza czy Bonina - tłumaczy Trzebiatowski.

W poniedziałek pisaliśmy o korku tramwajowym tworzącym się przy ulicy Gwarnej. Obecnie kursuje tędy siedem linii tramwajowych. - Żeby poprawić sytuację, od godzin popołudniowych w poniedziałek wyłączono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Gwarna-Św. Marcin, co doprowadziło do normalnego przejazdu tramwajów - zaznacza.

Problemy pojawiają się także na linii nr T2. - Sporadycznie pojawia się kłopot z utrzymaniem częstotliwości kursów, co wynika z faktu okresowego większego natężenia ruchu samochodowego na trasie tej linii - kończy.

ZTM apeluje do pasażerów o cierpliwość i przeprasza za utrudnienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro