Reklama
Reklama

Pl. Mickiewicza: możesz zwiedzić nietypowy pawilon

23 września w Poznaniu zaczęły się Światowe Dni Innowacji. Jedną z atrakcji odbywających się w mieście w ramach ŚDI jest nietypowa wystawa na placu Mickiewicza.

Na placu Mickiewicza stanął kontener, do którego zaglądnąć może każdy poznaniak. Wewnątrz prezentowana jest wystawa PackDESIGN from Wielkopolska - to prezentacja najlepszych firm działających na terenie Wielkopolski w obszarze opakowań. Wystawa była już prezentowana m.in. w Mediolanie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Można powiedzieć, że jest to tak jakby mgnienie tego, z czym wyjeżdżamy do świata - mówi Hanna Mieszała z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. - Ten pawilon, do którego wszystkich serdecznie zapraszam, stał już na międzynarodowych targach w Mediolanie, gdzie mamy już markę jako województwo i dostajemy coraz lepsze miejsca - dodaje. - Tym razem prezentujemy coś, co tylko na pierwszy rzut oka nie wydaje się ważne, a mianowicie opakowanie produktu.

- Wielkopolska jest potęgą zarówno pod kątem wykonawczym jak i designerskim - tłumaczy Piotr Wełniak, kurator wystawy. Na wystawie prezentowane są tylko produkty, których wykonawca i designer pochodzą z Wielkopolski. Samo opakowanie musi też być związane z wielkopolskim produktem. - Mamy firmy, które zatrudniają kilkaset osób, ale też takie, które zatrudniają 2-3 osoby. Produkują opakowania nie tylko na polski rynek, ale na cały świata - kończy Wełniak.

Pawilon będzie stał na placu Mickiewicza do niedzieli.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro