6000 osób na liście startowej 14. Poznań Maratonu

fot. Jakub Kaczmarczyk

Już ponad 6000 osób jest na liście startowej 14. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się w niedzielę, 13 października 2013 roku. Nadal trwają zapisy.

Nadal trwają zapisy do 14. Poznań Maraton, który odbędzie się 13 października 2013 roku. Aktualnie na liście startowej jest 6014 biegaczy, a zgłoszeń wpłynęło już ponad 7200. Termin zgłoszeń mija 2 października. Po tym terminie przyjmujemy jedynie opłaty startowe do przyjętych wcześniej zgłoszeń.

Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. - Za nim jednak wyruszymy na trasę 14. Poznań Maraton, warto zajrzeć na MTP dzień lub dwa dni wcześniej, gdzie dla zawodników i ich rodzin przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najnowsze kolekcje, obowiązujące trendy w modzie zobaczymy na targach sprzętu i odzieży sportowej, które otwarte zostaną już w piątek 11 października o godzinie 09.00 i potrwają do niedzieli 13 października. Poznań Sport Fair to też okazja do spotkania na stoisku Drużyny Szpiku olimpijczyków: Adama Korola, Michała Jelińskiego czy Julii Michalskiej-Płotkowiak, z którymi będzie można "pościgać się" na ergometrze wioślarskim - mówi Monika Prendke z biura organizatora 14. Poznań Maratonu.

W sobotę 12 października w godzinach od 14.00 do 20.00 odbędzie się uczta makaronowa PASTA - PARTY, a od godziny 16.00 w sali zielonej rozpoczną się trwające nieprzerwanie przez kilka godzin prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi - autorytetami biegów długodystansowych: Marcinem Fehlau, Michałem Bartoszakiem oraz trenerem i autorem poradników dla biegaczy - Jerzym Skarżyńskim. Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty, neurologa, a nawet kosmetyczki, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie maratonu, a wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy spodziewają się, że w bardzo dobrze ocenianym w kraju i zagranicą biegu wystartuje przeszło 7000 biegaczy. Opłata startowa: do 17 września wynosi 150 zł, od 18 września do 2 października wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na marathon.poznan.pl.

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
26.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro