Reklama
Reklama

6000 osób na liście startowej 14. Poznań Maratonu

fot. Jakub Kaczmarczyk
fot. Jakub Kaczmarczyk

Już ponad 6000 osób jest na liście startowej 14. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się w niedzielę, 13 października 2013 roku. Nadal trwają zapisy.

Nadal trwają zapisy do 14. Poznań Maraton, który odbędzie się 13 października 2013 roku. Aktualnie na liście startowej jest 6014 biegaczy, a zgłoszeń wpłynęło już ponad 7200. Termin zgłoszeń mija 2 października. Po tym terminie przyjmujemy jedynie opłaty startowe do przyjętych wcześniej zgłoszeń.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. - Za nim jednak wyruszymy na trasę 14. Poznań Maraton, warto zajrzeć na MTP dzień lub dwa dni wcześniej, gdzie dla zawodników i ich rodzin przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najnowsze kolekcje, obowiązujące trendy w modzie zobaczymy na targach sprzętu i odzieży sportowej, które otwarte zostaną już w piątek 11 października o godzinie 09.00 i potrwają do niedzieli 13 października. Poznań Sport Fair to też okazja do spotkania na stoisku Drużyny Szpiku olimpijczyków: Adama Korola, Michała Jelińskiego czy Julii Michalskiej-Płotkowiak, z którymi będzie można "pościgać się" na ergometrze wioślarskim - mówi Monika Prendke z biura organizatora 14. Poznań Maratonu.

W sobotę 12 października w godzinach od 14.00 do 20.00 odbędzie się uczta makaronowa PASTA - PARTY, a od godziny 16.00 w sali zielonej rozpoczną się trwające nieprzerwanie przez kilka godzin prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi - autorytetami biegów długodystansowych: Marcinem Fehlau, Michałem Bartoszakiem oraz trenerem i autorem poradników dla biegaczy - Jerzym Skarżyńskim. Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty, neurologa, a nawet kosmetyczki, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie maratonu, a wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy spodziewają się, że w bardzo dobrze ocenianym w kraju i zagranicą biegu wystartuje przeszło 7000 biegaczy. Opłata startowa: do 17 września wynosi 150 zł, od 18 września do 2 października wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na marathon.poznan.pl.

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro