Reklama
Reklama

Wartostrada: trwa budowa nowego odcinka

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Trwa budowa kolejnego odcinka Wartostrady - ścieżki rowerowej i bulwaru spacerowego nad Wartą. To 700-metrowy fragment pomiędzy ulicami Ugory i Serbską wzdłuż ulicy Nadbrzeże.

W ubiegłym roku ukończono prace związane z budową bulwaru pieszo-jezdnego Na Szelągu wzdłuż Warty. Inwestycję rozpoczęła Rada Osiedla Stare Winogrady, a dokończył Zarząd Zieleni Miejskiej. W tym roku rowerzyści będą mieć do dyspozycji kolejny fragment Wartostrady - przedłużenie odcinka ukończonego w 2012 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Chodzi o odcinek trasy pomiędzy ulicami Ugory i Serbską. Dzięki niemu połączona zostanie ścieżka biegnąca przez Park Szelągowski i ta biegnąca wzdłuż ulicy Serbskiej. Nowy fragment trasy będzie mieć blisko 700 metrów długości i szerokość 4,5 metra. Pojawi się tutaj asfaltowa nawierzchnia.

Prace wykonuje firma Colas, która wygrała przetarg ogłoszony przez ZDM. Inwestycja pochłonie około 700 tysięcy złotych i ma być ukończona w najbliższych tygodniach. W kolejnych latach powstawać mają kolejne odcinki Wartostrady.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro