Wartostrada: trwa budowa nowego odcinka

fot. Tomasz Szwajkowski

Trwa budowa kolejnego odcinka Wartostrady - ścieżki rowerowej i bulwaru spacerowego nad Wartą. To 700-metrowy fragment pomiędzy ulicami Ugory i Serbską wzdłuż ulicy Nadbrzeże.

W ubiegłym roku ukończono prace związane z budową bulwaru pieszo-jezdnego Na Szelągu wzdłuż Warty. Inwestycję rozpoczęła Rada Osiedla Stare Winogrady, a dokończył Zarząd Zieleni Miejskiej. W tym roku rowerzyści będą mieć do dyspozycji kolejny fragment Wartostrady - przedłużenie odcinka ukończonego w 2012 roku.

Chodzi o odcinek trasy pomiędzy ulicami Ugory i Serbską. Dzięki niemu połączona zostanie ścieżka biegnąca przez Park Szelągowski i ta biegnąca wzdłuż ulicy Serbskiej. Nowy fragment trasy będzie mieć blisko 700 metrów długości i szerokość 4,5 metra. Pojawi się tutaj asfaltowa nawierzchnia.

Prace wykonuje firma Colas, która wygrała przetarg ogłoszony przez ZDM. Inwestycja pochłonie około 700 tysięcy złotych i ma być ukończona w najbliższych tygodniach. W kolejnych latach powstawać mają kolejne odcinki Wartostrady.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro