Reklama
Reklama

Remont Teatralki: "powinien trwać 24h na dobę"

Teatralka około godziny 18.00 w poniedziałek | fot. Grzegorz
Teatralka około godziny 18.00 w poniedziałek | fot. Grzegorz

W poniedziałek rozpoczął się remont Teatralki, przez co trasy zmieniło wiele linii tramwajowych i autobusowych. Inaczej w okolicy skrzyżowania poruszają się także samochody. Być może za kilka dni pojawią się pewne zmiany w rozkładzie jazdy. Według naszego czytelnika prace remontowe powinny się tutaj odbywać 24h na dobę, a nie do... 18.00.

Remont mostu Teatralnego wiąże się z najpoważniejszymi utrudnieniami w ruchu tramwajowym tej jesieni. Mieszkańcy wysyłają do nas mnóstwo maili z prośbami o interwencję w sprawie zmian tras tramwajów czy zapewnienia komunikacji autobusowej z centrum Poznania. - Pierwsza dwa - trzy dni poświęcamy na obserwację sytuacji w komunikacji miejskiej - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Odbieramy mnóstwo telefonów w sprawie nowego układu komunikacyjnego, wiele osób przychodzi do nas, pisze maile - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Trzebiatowski wyjaśnia, że nie wszystkie postulaty pasażerów da się zrealizować. - Ale będziemy robić wszystko, by ułatwić pasażerom poruszanie się po mieście. Mamy swoich obserwatorów, którzy monitorują sytuację. Będziemy zastanawiać się jakie zmiany można wprowadzić - zaznacza. Uwagi można przesyłać na adres mailowy [email protected].

Pasażerowie skarżą się jednak nie tylko na trasy tramwajów i autobusów. - Czy ktoś może wyjaśnić, jak to możliwe, że na najbardziej newralgicznym skrzyżowaniu w Poznaniu remont kończy się przed godziną 18.00? Przecież ten remont powinien się odbywać 24 godziny na dobę! Miasto stoi w korkach, tramwaje nie jeżdżą, a tu fajrant - nic się nie dzieje - pisze Grzegorz, nasz czytelnik.

Prace na Teatralce są nadzorowane przez Zarząd Dróg Miejskich. - Roboty nie są prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych ponieważ przy skrzyżowaniu znajdują się budynki mieszkalne - mówi Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Prace generują hałas przez cały dzień, więc chociaż wieczorem mieszkańcy mają szansę od niego odpocząć - kończy.

Remont ma się zakończyć wraz z końcem listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro