Reklama
Reklama

Gigantyczne korki w mieście. Przez zamkniętą Teatralkę?

Jana Pawła II
Jana Pawła II

Od rana w Poznaniu tworzą się gigantyczne korki. Stoi cała Trasa Katowicka, równie źle jest na ulicach Jana Pawła II, Garbary oraz na al. Niepodległości. A to tylko kilka z zakorkowanych ulic. Przyczyna korków? Deszcz, rozpoczynające się targi POLAGRA i... remont Teatralki.

W poniedziałek, ze względu na remont Teatralki, zmieniły się trasy wielu tramwajów i autobusów. Mimo komunikacji zastępczej uruchomionej na czas prowadzenia prac, wiele osób zdecydowało się na podróż do pracy samochodem. Padający rano deszcz i ruszające w poniedziałek targi POLAGRA nie poprawiają sytuacji. Na ulicach pojawiło się znacznie więcej aut niż zwykle. - Gigantyczne korki w Poznaniu i na Krzywoustego i na Jana Pawła II - wszystko stoi - pisze nasz czytelnik Andrzej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Niestety nie są to jedyne miejsca w Poznaniu, w których trzeba obecnie stać w korku. Bardzo zatłoczone są Garbary, Lechicka, Zamenhofa, Królowej Jadwigi, al. Niepodległości, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Święty Marcin, Zwierzyniecka, Roosevelta. Aktualna sytuacja na naszej mapie korków TUTAJ.

Choć informacje o remoncie torowiska na moście Teatralnym i w jego pobliżu pojawiają się w mediach i na stronach internetowych przewoźnika oraz ZTM od pewnego czasu, wiele osób jest zaskoczonych poniedziałkowymi zmianami. Na przystankach tramwajowych można spotkać zdezorientowanych pasażerów. - Przyjechałam dopiero do Poznania po dłuższej nieobecności nie miałam pojęcia, że zaszły jakieś zmiany - wyjaśnia Karolina. - Kompletna masakra - dodaje Ania.

Apelujemy do pasażerów o sprawdzenie aktualnych rozkładów jazdy przed wybraniem się na konkretny przystanek komunikacji miejskiej. Dostępny jest m.in. TUTAJ. Unikniemy dzięki temu problemów z dojazdem do pracy czy szkoły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro