Poznaniacy pokonali SMS ZPRP Gdańsk

MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 27:23 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiorniści MKS Poznań wygrali we własnej hali z zespołem SMS ZPRP Gdańsk 27:23 i było to pierwsze zwycięstwo w historii klubu na zapleczu ekstraklasy.

Wynik spotkania otworzył Rafała Niedzielski, ale zespół z Gdańska szybko wyrównał i do końca pierwszej połowy był bardzo wymagającym przeciwnikiem. Tuż przed przerwą MKS prowadzi 11:9, ale Paweł Gąsiorek poderwał swój zespół i po dwóch dobrych rzutach był remisie 11:11. Po zmianie stron przewaga poznaniaków była coraz większa, a duet Niedzielski i Macieja Tokaj wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Ostatecznie MKS Poznań pokonał SMS ZPRP Gdańsk 27:23 i awansował na 7. miejsce w tabeli.

Natomiast już za tydzień w hali sportowej przy ul. Newtona dojdzie do niezwykłego spotkania. Grunwald Poznań w pierwszoligowych derbach stolicy Wielkopolski będzie podejmował MKS Poznań. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 28 września o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł, a uczniowie wstęp wolny.

MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 27:23 (11:11)