Maciej Gostomski pomógł rezerwom Lecha pokonać Polonię

Rezerwy Lecha Poznań wygrały na stadionie we Wronkach z Polonią Środa Wlkp. 4:3 i nadal są liderem III ligi. Bramki dla Lecha zdobyli: Wiktor Witt, Marcin Gawron, Maciej Orłowski o Dominik Chromiński.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a pod koniec pierwszej połowy przy stanie 1:1 zespół ze Środy Wielkopolskiej mógł wyjść na prowadzenie. Jednak Maciej Gostomski obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Solarka. Na początku drugiej połowy Polonia znów wykonywała rzut karny, ale tym razem Gostomskiego pokonał mocnym uderzeniem przy słupku Łukasz Przybyłek. Lechici bardzo szybko wyrównali, a w 65. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Macieja Orłowskiego. Chwilę później bliski wyrównania był Michał Stańczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z Gostomskim. Kolejna bramka dla Lecha padła w 73. minucie, a na listę strzelców wpisał się Dominik Chromiński. Polonia zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale na wyrównanie zabrakło jej czasu i spotkanie wygrały rezerwy Lecha 4:3.

- Mieliśmy w tygodniu swoje problemy. Tym bardziej cieszą punkty zdobyte po niezłej grze. Kolejny mecz wygrywamy strzelając dużo bramek. Grając u siebie chcemy grać ofensywnie i nawet, jeżeli tracimy gole, to chcemy strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika. To się dzisiaj po raz kolejny udało i słowa uznania dla moich zawodników. Dzisiaj mieliśmy kolejny debiut zawodnika z juniorów i występ Marcina Gawrona oceniam jako poprawny - powiedział po meczu z Polonią Środa Wlkp. trener rezerw Lecha Poznań, Patryk Kniat.

Lech II Poznań - Polonia Środa Wlkp. 4:3 (1:1)
Wiktor Witt (22. minuta - rzut karny), Marcin Gawron (63. minuta), Michał Orłowski (65. minuta), Dominik Chromiński (74. minuta) - Marcin Falgier (2. minuta), Łukasz Przybyłek (53. minuta - rzut karny), Damian Buczma (80. minuta)
Żółte kartki: Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Maciej Gostomski, Michał Orłowski - Jakub Solarek, Maciej Gendek, Radosław Barabasz
Widzów: ok. 50
Sędzia: Wojciech Jasiak (Kalisz)

Lech II: Maciej Gostomski - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski (46. Jędrzej Łągiewka), Grzegorz Rogala - Marcin Gawron, Mariusz Woźniak - Michał Jakóbowski (46. Maciej Orłowski), Dominik Chromiński (87. Dawid Michniewicz), Emil Szczupakowski - Niklas Zulciak.

Polonia: Dawid Nowak - Radosław Barabasz, Marcin Falgier, Maciej Gendek, Igor Jurga (77. Marcin Duchała), Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek (81. Krystian Pawlak), Dominik Mucha (69. Damian Buczma), Paweł Przybyłek, Jakub Solarek, Michał Stańczyk (77. Mateusz Pluciński).