Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 6
Reklama

Szkoła muzyczna przeniesie się na Wildę?

j
sobota, 21.09.2013 r.
godz. 18.17
j | sobota, 21.09.2013 r., godz. 18.17
Szkoła muzyczna przeniesie się na Wildę?

Zespół Szkół Muzycznych mieszczących się przy ulicy Głogowskiej zajmuje budynek należący do kurii. Musi go opuścić najpóźniej za sześć lat. Prawdopodobnie szkoła przeniesie się na Wildę - na pustą dziś działkę u zbiegu Wierzbięcic, Świętego Jerzego i 28 Czerwca 1956r.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Szkoła muzyczna musi wyprowadzić się z budynku przy Głogowskiej, ponieważ cztery lata temu gmach odzyskała poznańska kuria. Musi go opuścić najpóźniej za sześć lat. Prawdopodobnie szkoła przeniesie się na Wildę - na pustą dziś działkę u zbiegu Wierzbięcic, Świętego Jerzego i 28 Czerwca 1956r. Szkoła ma już warunki zabudowy. Bardzo korzystne jest to, że udało się uzyskać stosunkowo duży procent zabudowy – mówi Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Do rozpoczęcia budowy wciąż brakuje jednak formalnego przekazania szkole miejskich gruntów. I pieniędzy, choć te ma zagwarantować Ministerstwo Kultury. Tu zawsze jest dylemat, to znaczy, że to jest inna dzielnica Poznania, a jak wiemy szkoły też mają taki edukacyjno-kulturowy charakter – mówi Dariusz Jaworski, zastępca prezydenta Poznania.

Na razie kuria nie zdradza jeszcze swoich planów, co do zagospodarowania budynków, które odzyska na Łazarzu. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Pulsu Dnia będzie w nich działać katolickie gimnazjum prowadzone teraz w miejskim budynku przy ulicy Kanclerskiej. Być może w przyszłości powstanie przy nim liceum.

Reklama