Reklama
Reklama

Remontują nowy budynek VIII LO

Przyszły rok szkolny uczniowie VIII LO rozpoczną w wyremontowanym budynku przy ulicy Hipolita Cegielskiego. Właśnie rozpoczął się remont budynku.

Dotychczas budynek przy ulicy Hipolita Cegielskiego zajmował go Zespół Szkół Sportowych. Został jednak przeniesiony na Rataje i gmach od kilkunastu miesięcy stoi pusty. Od nowego roku szkolnego przeniosą się do niego uczniowie VIII LO. "Ósemka" to my, a nie tylko miejsce. Pod tym hasłem i w imię tego chcemy przenieść szkołę w to miejsce z klimatem i ludźmi - mówi Marek Grefling, dyrektor VIII LO.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Stary budynek dla tak znanej, starej szkoły jest najlepszym rozwiązaniem - komentuje Jan Chudobiecki, radny PRO, przewodniczący komisji oświaty.

Kilka dni temu rozpoczął się gruntowny remont. Za wymianę instalacji, skucie ścian i montaż wind dla niepełnosprawnych uczniów miasto zapłaci 9 milionów złotych. Architektonicznie nic nie ma się tu zmienić. Zabytkowy budynek zachowa swoją bryłę. Zakres robót jest bardzo duży, ale podołamy na pewno - zapewnia Stefan Przybylski, kierownik budowy.

Decyzja o przenosinach Ósemki zapadła dwa lata temu. Kuria zażądała wtedy zwrotu odzyskanego po latach budynku. Liceum będzie przy ul. Głogowskiej tylko do końca tego roku szkolnego. Trwający remont musi się zakończyć do połowy czerwca 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro