Reklama
Reklama

Poznań: policja prosi o pomoc w identyfikacji denata

fot. Policja
fot. Policja

Poznańscy policjanci proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny, którego ciało znaleziono w grudniu ubiegłego roku przy ulicy Kobylepole. Mężczyzna prawdopodobnie został zamordowany.

Ciało mężczyzny znaleziono 2 grudnia 2012 roku w pustostanach starej lokomotywowni przy ulicy Kobylepole. - Policjanci prowadzący sprawę po wnikliwej analizie zabezpieczonych śladów na miejscu ustalili, że zwłoki w to miejsce zostały najprawdopodobniej przetransportowane - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Denat był niekompletnie ubrany, nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych i pory roku. Sekcja zwłok jednoznacznie wykazała, iż przyczyną śmierci mężczyzny były urazy głowy i jamy brzusznej. Znakiem szczególnym mężczyzny jest brak dwóch palców (kciuka i wskazującego) u lewej ręki - dodaje.

Policjanci proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny. Przygotowano specjalny portret, który pokazuje, jak miał wyglądać przed śmiercią. Jeśli znasz tożsamość mężczyzny pokazanego na fotografii skontaktuj się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na ul. Szylinga 2 osobiście lub telefonicznie pod numerami 061 84 130-77, 061 84 130-90 (w godz. 8.00 - 15.00) lub 997 (czynny całą dobę).

Informacje na temat denata zbiera także prokuratura. To właśnie drastyczne zdjęcie tego mężczyzny było zawarte w komunikacie rozwieszonym w autobusach MPK na polecenie prokuratury. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
18.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro