Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Zabójstwo na Winogradach: zatrzymano podejrzanego (video)

KaT
czwartek, 19.09.2013 r.
godz. 14.15
KaT | czwartek, 19.09.2013 r., godz. 14.15
Zabójstwo na Winogradach: zatrzymano podejrzanego (video)
fot. Sołtys

Na poznańskich Winogradach, przy ulicy Pasieka, w nocy ze środy na czwartek doszło do zabójstwa. Nie żyje mężczyzna, ranna kobieta trafiła do szpitala. Około południa zatrzymano podejrzanego o zabójstwo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa

14.00

Sprawą zajęła się prokuratura. - Prowadzimy czynności związane z zabójstwem i usiłowaniem zabójstwa - mówi Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Mężczyzna zginął w wyniku zadania mu kilkudziesięciu ciosów narzędziem. Biegli wypowiedzą się na temat mechanizmu działania sprawcy, a także stwierdzą, które z obrażeń było tym śmiertelnym - dodaje.

Kobieta, którą również zaatakował sprawca, trafiła do szpitala. - Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jej stan zdrowia nie pozwala jednak na przesłuchanie - zaznacza. Mazur-Prus potwierdza, że zatrzymano podejrzanego o zbrodnię. - Pozostawał w przeszłości w bliskich relacjach z pokrzywdzoną. Nie został jeszcze przesłuchany - kończy. Sprawcy na pewno zostaną postawione zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, za co grozi dożywocie.

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji ujawnia, że podczas zatrzymania 36-latka w lesie pod Kórnikiem doszło do groźnej sytuacji. - Mężczyzna wyszedł do policjantów z nożem. Obezwładniono go - tłumaczy. - Poszukiwania były bardzo intensywne, gdyż mężczyzna na stałe mieszka w Szkocji. Kilka dni temu przyleciał do Poznania z Edynburga - dodaje. Istniała obawa, że może próbować opuścić kraj.

12.30

Jak informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 30-latka. - To 36-letni mężczyzna. Został zatrzymany na terenie kompleksu leśnego w okolicy Kórnika - tłumaczy. Wkrótce policja udzieli więcej informacji.

8.00 - 9.00

Jako pierwsze informację o zabójstwie podało Radio RMF FM. Policja potwierdza, że zabójstwo miało miejsce. - Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 23.00 w środę - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Zgłoszono nam, że w okolicy ulic Pasieka i Pszczelnej doszło do zabójstwa. Poza budynkiem odnaleziono ciało 30-letniego mężczyzny z ranami kłutymi i ciętymi. W budynku natomiast znajdowała się ranna kobieta. Również miała rany cięte i kłute - dodaje.

Kobieta trafiła do szpitala, znajduje się pod opieką lekarzy. - Przesłuchaliśmy świadków, m.in. na tej podstawie poszukujemy mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą - wyjaśnia Borowiak.

RMF FM podaje, że zamordowany został znany poznański biznesmen. Policja tego nie potwierdza. - Z tego co wiem, ta osoba nie prowadziła działalności gospodarczej - kończy. Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać wynika, że mężczyzna, który zginął był związany z branżą motoryzacyjną, a motywem działania była zazdrość w sferze prywatnej.

Reklama